www.hurricanefactory.com

Od freeride k speedridingu a speedflyingu

Ve svých 20 letech v roce 2009 se stal Aleš Hrebík vítězem Slovenského poháru ve sjezdu MTB DH (Downhill – královská disciplína v horské cyklistice) a ještě v témže roce reprezentoval Slovenskou republiku na evropském poháru ve Freeride. Od cyklistiky přešel k paraglidingu a pracoval jako motorový tandem pilot. Díky lásce k létání a k horám však Aleš brzy začal překonávat své vlastní limity nejen jako horolezec, ale především jako speedrider, neboli taky speedflyer.

 

 

Aleš Hrebík

Freerider
Paraglidista
Motorový tandem pilot
Horolezec
Skydiver
Indoor skydiving instruktor
Speedrider / speedflyer
Pilot sportovního letadla
Kameraman filmu Akceptácia (r. 2015)
Reprezentant SR na Dolomitenmann 2015, 2016

Never stop flying!

Aleš Hrebík
Aleš Hrebík

Hurricane Factory Tatralandia

V roce 2013 se stal Aleš indoor skydiving instruktorem pro Hurricane Factory Tatralandia, a svou práci si zpestřuje skydivingem nad Tatrami nebo pilotováním sportovního letadla. Větrný tunel se stal startovací dráhou pro tisíce skydiverů a nutno říct, že právě díky Hurricane Factory se český a slovenský skydiving dostává do popředí nezvratnou rychlostí.

Baví mě pohybovat se v 3D prostoru, nestačí mi jít rovně, doprava, doleva, chci jít nahoru, dolů, dolů hlavou.

Aleš Hrebík

  

Dovolenou si Aleš užívá například zdoláním Mont Blanc a dalších střech francouzských Alp u příležitosti mistrovství světa ve speedridingu ve Francii.

Aleš Hrebík

Letecký kameraman filmu Akceptácia

Dnes 27letý Aleš Hrebík se však zdaleka nevěnuje adrenalinovému sportu jen v práci nebo pro radost. Jako jeden z kameramanů se podílel na tvorbě dokumentárního filmu Akceptácia (2015) z dílny Jaroslava Matouška. 

Dobrodružný dokumentární film vtahuje diváka do extrémního a životu nebezpečného přechodu na lyžích 23 dolin a 18 vysokohorských sedel Vysokých Tater, kterým se špičkoví a mezinárodně ocenění slovenští reprezentanti Michal Malák a Miroslav Leitner rozhodli zdolat nikdy nepřekonaný historický rekord. Film situovaný do krásných a nečekaných exteriérů zdánlivě známých velehor dává pocítit, proč v těchto velehorách našlo smrt už více než 1125 lidí.

Dolomitenmann donutí sáhnout si na dno

V roce 2015 se Slovensko zúčastnilo nejtěžšího štafetového závodu adrenalinových sportů Dolomitenmann, který se stal dalším milníkem i pro Aleše. Na 60km trase soutěží 4členné týmy v běhu s extrémním převýšením, paraglidingu poblíž kolmých skal, cyklistickém sjezdu v tvrdém horském terénu a kajaku v divokých peřejích. Z více než 120 týmů z 20 zemí se obvykle min. 20 týmů vůbec nedostane do cíle a četná zranění v tomto závodě nejsou žádnou výjimkou.

Aleš Hrebík se stal v roce 2015 členem reprezentačního týmu Slovenska v paraglidingu.

Náš tým Slovak Elements získal 29. místo mezi profesionálními týmy a byli bychom 20. mezi amatérskými týmy. Trať jsme zvládli za 5 hodin a 19 minut,“ říká Aleš Hrebík.

Aleš Hrebík

Na neoficiální mistrovství světa extrémních sportů Dolomitenmann se slovenský tým chystá i v roce 2016.

Naučit se létat může úplně každý.